ODKURZACZE CENTRALNE

Odkurzacze centralne Łódź – odkurzacze centralne to nowoczesne rozwiązania mające zapewnić użytkownikom najwyższy komfort. Pełny system składa się z jednostki centralnej czyli odkurzacza, w którym zbierane są zassane nieczystości. Od jednostki centralnej rozprowadzone są do głównych pomieszczeń systemy kanałów zakończonych gniazdami ssącymi umiejscowionymi w ścianach (podobnych do gniazd prądu). Gdy pomieszczenie wymaga posprzątania, do gniazd ssących podłączana jest rura PCV o długości od  do 9 m służąca do odkurzania. Odkurzacze centralne coraz częściej można spotkać w budynkach na terenie Łodzi oraz innych miast województwa łódzkiego.

Systemy centralnego odkurzania zostały zaprojektowane z myślą wyeliminowania niedogodności tradycyjnego odkurzania. Przede wszystkim system centralny jest znacznie mniej uciążliwy. Jednostka centralna (ssąca) umiejscowiona jest poza pomieszczeniami mieszkalnymi, zazwyczaj w garażu lub kotłowni, dzięki czemu odkurzanie nie generuje hałasu. Ponadto jedynym elementem do przenoszenia jest lekka rura PCV, a nie cały odkurzacz. Pozwala to także uniknąć niedogodności w postaci rysowania podłóg drewnianych czy wyłożonych panelami.

centralne-odkurzanie-mity
system_vacu_usm_ustm
przemysl_2

Ogromną zaletą centralnych systemów odkurzania jest ich higieniczność. W tradycyjnych odkurzaczach zasysane powietrze przechodzi przez filtr i jest z powrotem wdmuchiwane do pomieszczenia. Sprawia to, że zarówno kurz, jak i roztocza, w znacznej części pozostają w pomieszczeniu. Odkurzacze centralne przeprowadzają wessane powietrze przez system wysokowydajnych filtrów, a następnie wyprowadzają je na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminowane jest z pomieszczeń niemal 100% roztoczy oraz drobnoustrojów. Odkurzacze centralne są więc doskonałym rozwiązaniem dla osób z alergiami lub chorobami układu oddechowego. Systemy centralne coraz częściej stosowane są także w biurowcach, szpitalach, hotelach oraz innych budynkach użyteczności publicznej.

Odkurzacze centralne to także znacznie szersze zastosowanie użytkowe. Korzystając ze specjalnych separatorów można nimi zbierać rozlane płyny, gruz i zanieczyszczenia poremontowe czy popiół z kominka. Używając dodatkowych nasadek można wykorzystywać centralne odkurzacze do mycia okien, czyszczenia dywanów lub tapicerki mebli.

W naszych realizacjach wykorzystujemy produkty:

button_linebreak-512

© wszelkie prawa zastrzeżone: Engineering and Design Marcin Waś