CENTRALNE OGRZEWANIE

Ogrzewanie centralne, systemy CO Łódź – każdy budynek, zarówno przeznaczenia przemysłowego, jak i indywidualnego, wymaga odpowiedniego systemu ogrzewania centralnego. Od niego w znacznej mierze zależy utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku jesienią oraz zimą. Prawidłowo zaprojektowana oraz wykonana instalacja grzewcza zapewnia nie tylko komfort jej użytkownikom, ale także jest zoptymalizowana względem zużycia energii. Nasza firma dokonuje szczegółowych pomiarów budynków pod kątem mostków cieplnych, strat ciepła, powierzchni i kubatury pomieszczeń, efektywności ocieplenia zewnętrznego budynku oraz ocieplenia dachu i w oparciu o otrzymane wyniki projektuje najbardziej ekonomiczny, ale także efektywny system ogrzewania. ENGINEERING & DESIGN wykonuje wszelkiego rodzaju systemy ogrzewania. Naszą specjalizacją są systemy kompleksowe, połączone z systemem wentylacji i rekuperacji.

central-heating
livvi-zeolith-5
kaloryfer
kaloryfer 2
radiator-250558

Poza systemem ogrzewania centralnego nasza firma wykonuje także systemy ogrzewania płaszczyznowego, kurtyny powietrzne, kurtyno-nagrzewnice czy takie rozwiązania jak filary z kapturem wlotowym oraz kanałem podłogowym ze szczeliną. Wiele naszych realizacji znajduje się w Łodzi oraz innych miastach regionu łódzkiego.

RODZAJE OGRZEWANIA CENTRALNEGO

TRADYCYJNE (GRAWITACYJNE) – system ogrzewania, który oparty jest o naturalne zjawisko fizyczne unoszenia ciepłej wody ku górze i opadania wody zimnej. Do przepływu wody nie jest potrzebna energia elektryczna. To rozwiązanie dla małych systemów ogrzewania, w których odległość od źródła ciepła do najdalszego pionu nie jest większa niż 25 m. Jest to jednak rozwiązanie przestarzałe, które ma zastosowanie jedynie w budynkach z niedzisiejszą instalacją grzewczą. Po pierwsze, taki system dopasowany jest do pieców opalanych paliwem stałym jak np. węgiel czy drewno, a dodatkowo takie piece muszą być typu otwartego. Ogrzewanie grawitacyjne nie posiada także możliwości regulacji temperatury. Wykorzystywane w takim rodzaju ogrzewania rury mają znacznie większe średnice niż przy współczesnych systemach, a co za tym idzie są znacznie mniej ekonomiczne. Ogrzewanie tradycyjne to także rozwiązanie nieekologiczne, które w największym stopniu zanieczyszcza atmosferę pyłami.

ogrzewanie-elektryczne-czy-tradycyjne

OGRZEWANIE POMPOWE – to obecnie najpopularniejsza forma ogrzewania centralnego wykorzystywana w budownictwie jednorodzinnym. Oparta jest o działanie pompy obiegowej, która wymusza obieg wody w instalacji. To rozwiązanie jest ekonomiczne, pozwala dostosowywać temperaturę grzania i nie wymaga dużych średnic rur, gdyż opory przepływowe niwelowane są przez pompy. Zaletą takiego rozwiązania jest także brak ograniczeń z wielkością i rozległością instalacji. Ten rodzaj ogrzewania jest obecnie najczęściej stosowanym w budownictwie jednorodzinnym w  regionie łódzkim.

0352965694752b14_1058036

W naszych realizacjach wykorzystujemy produkty:

button_linebreak-512

© wszelkie prawa zastrzeżone: Engineering and Design Marcin Waś